Copii, Cursuri, Improvizatie

Curs de teatru şi improvizaţie pentru COPII

  • cursul începe pe 24 octombrie, întâlnirile având loc sâmbăta în intervalul 11:00-13:00
  • scurtă descriere: cursul îi ajută pe copii să comunice, să devină mai încrezători, să-şi dezvolte limbajul, mişcarea corporală, să-şi îmbunătăţească capacitatea de a colabora, şi de a învăţa într-un cadru lipsit de competiţie şi reguli stricte!
  • varsta participanti: 7 – 12 ani
  • taxa curs: 150 RON / modul
  • profesor: Arabela Neazi

Structura cursului se bazează pe o varietate de metode teatrale, în special pe improvizaţie şi jocuri. Improvizaţia  familiarizează copiii cu diferite forme de artă teatrală într-un cadru lipsit de reguli stricte, ce pune accentul pe colaborare şi nu pe competiţie, ajutându-i să comunice, să devină mai încrezători, să-şi dezvolte limbajul, mişcarea corporalş şi intuiţia. Cursurile sunt o alternativă ce îmbină utilul cu distracţia, ajutând copiii să se dezvolte armonios şi să-şi petreacă timpul liber într-un mod plăcut, interactiv.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s