anunt

Noi cursuri de improvizatie incepand cu 9 noiembrie

Adeseori oamenii considera improvizatia o forma de teatru de comedie facuta de actori ingeniosi si talentati care, spre deosebire de noi, sint deosebit de versati in a „veni cu replici spontane si haioase”. A improviza insa este un mod de a face lucrurile, o metodologie care implica sa fii atent, sa-i sustii pe cei din jur si sa actionezi constructiv. Oricine – un bancher, un brutar, o mama de nou-nascut, un antreprenor, un medic -, oricine poate beneficia in urma acestui mod de gindire.

Cam asa spune Patricia Ryan Madson, profesor la Stanford University, care a schimbat viata a mii de studenti prin tehnici de improvizatie.

Şcoala de Improvizaţie continuă seriile de cursuri în perioada următoare cu un module noi pentru adulţi.

  • Introducere în improvizatie: cursul începe pe 9 noiembrie , cele 4  întâlniri având loc martea în intervalul 18:00 – 20:00.
  • Arta improvizatiei: cursul începe pe 10 noiembrie, cele 8 întâlniri având loc miercurea în intervalul 18:00-20:00 sau cursul începe pe 11 noiembrie, cele 8 întâlniri având loc joia în intervalul 20:00 – 22:00.

 Contact/ Info / Înscrieritff@teatrulfarafrontiere.ro / tel: 0727.866.673

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s