Uncategorized

IMPROKIDS: TEATRUL FARA FRONTIERE se deschide pentru COPII!

CURSURI GRATUITE DE IMPROVIZATIE TEATRALA SAMBATA, 19 MARTIE

Dupa trei ani in care TFF – prin SCOALA DE IMPROVIZATIE – a oferit cursuri de improvizatie teatrala adultilor interesati sa-si dezvolte abilitatile de comunicare, sa se distreze, sa se joace si relaxeze, incepind cu luna martie, vom oferi permanent si cursuri pentru copii destinate JOCULUI SERIOS. Aceste cursuri vin sa completeze educatia formala si sa antreneze abilitati importante ce nu sint adresate in cadrul scolii.

Copiii au capacitatea inascuta de a se juca si de a fi creativi. In timp insa, datorita educatiei scolare, care ofera mai degraba raspunsuri, decit pune intrebari, aceasta capacitate se diminueaza. Din aceasta cauza, IMPROVIZATIA TEATRALA este esentiala pentru dezvoltarea copiilor. Prin improvizatia si joc, copiii isi pastreaza vie imaginatia si creativitatea si deprind abilitati esentiale pentru lumea de miine, precum capacitatea de a comunica, de a propune actiuni, de a asculta, de a fi prezent, de a fi flexibil etc.

Cu ocazia deschiderii noului sediu pe strada Hristo Botev nr. 7, TEATRUL FARA FRONTIERE va invita sambata, 19.03. intre orele 11-13, sa participati la cursuri promotionale destinate copiilor cu varste cuprinse intre 5 si 14 ani.

Program: simbata, 19.03. intre orele 11-13

Adresa: str Hristo Botev nr 7, ap 1, etaj 1, interfon 02.

In cazul in care va inscrieti la cursul care incepe pe 26 martie, si care include 4 sedinte, ora este GRATUITA.

Cost curs promotional: 25 RON

Cost modul 4 sedinte: 150 RON

Pentru informatii suplimentare: https://scoaladeimprovizatie.ro/2011/03/15/de-ce-improvizatie-pentru-copii-complementaritatea-cu-educatia-scolara/.

Participarea este permisa numai cu inscriere prealabila pina vineri, 18.03, ora 18.00, la tel: 0727866673 si tff@teatrulfarafrontiere.ro.

Va asteptam!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s