Uncategorized

Va asteptam la un nou spectacol!

Evenimente TFF in perioada urmatoare:

1.Cursuri de teatru si improvizatie pentru copii ( 6-9 ani) – incepand cu 5 mai

2.Cursuri de teatru de improvizatie pentru copii(10-13 ani) –  incepand cu 5 mai

3.Cursuri de improvizatie pentru adulti – incepand cu 9 mai

4.ImproFun la Clubul Taranului-duminica 6 mai, ora 19.30

 
Cursuri de teatru si improvizatie pentru copii (6-9 ani)

Incepand cu 5 mai, Teatrul Fara Frontiere in colaborare cu Scoala de Improvizatie lanseaza un nou curs de improvizatie destinat copiilor intre 6-9 ani.

Cursul este organizat pe parcursul a 4 intalniri, in fiecare sambata in intervalul orar 11:00-13:00.

Structura cursului se bazează pe o varietate de metode teatrale, în special pe improvizaţie şi jocuri. Arta improvizatiei familiarizeaza copiii cu diferite forme de arta teatrala intr-un cadru lipsit de reguli stricte, ce pune accentul pe colaborare si nu pe competitie, ajutandu-i sa comunice, sa devina mai increzatori, sa-si dezvolte limbajul, miscarea corporala si intuitia.

Cursurile sunt o alternativa ce imbina utilul cu distractia, ajutand copiii să se dezvolte armonios si sa-si petreaca timpul liber intr-un mod placut, interactiv.

 


Cursuri de teatru de improvizatie pentru copii(10-13 ani
)

Cursul este organizat pe parcursul a 4 intalniri, in fiecare sambata, incepand cu 5 mai, in intervalul orar 13:00-15:00.

 

Improvizatia este o metoda prin care copii invata, prin joc, sa se asculte reciproc, sa colaboreze, sa creeze impreuna povestiri, scene sau discursuri. Cursurile sunt o alternativa ce imbina educatia cu distractia, astfel copiii putand sa-si dezvolte creativitatea si sa-si petreaca timpul liber intr-un cadru placut, de invatare alternativa si non-formala.

Cursurile sunt coordonate de Mihaela Sirbu, actrita de teatru si film, lect. univ. dr. la Catedra de Arta Actorului a U.N.A.T.C si fondatoarea Teatrului Fara Frontiere. Din 2003 preda Arta Actorului la UNATC, dar si la Athanor Akademie din Germania, condusa de prof. David Esrig, precum si improvizatie, fiind specializata in metoda Keith Johnstone.

 

Cursuri de improvizatie pentru adulti

Scoala de improvizatie organizeaza urmatorul curs:

Introducere in improvizatie: cursul incepe pe 9 mai, cele 4 intalniri avand loc miercurea in intervalul 18:00-20:00.

 

Improvizatia este abilitatea prin care iti poti accesa rapid creativitatea in situatii neprevazute. Cursurile ajuta la dezvoltarea spontaneitatii, imaginatiei, intuitiei si flexibilitatii, a gandirii pozitive, precum si la cresterea increderii in sine si consolidarea relatiilor cu cei din jur. Toate acestea se petrec într-un mediu distractiv, lipsit de concurenta, in care fiecare isi poate explora latura artistica.


Pret cursuri:
150 lei/cele 4 intalniri


Contact/ info/ inscrieri
:
tff@teatrulfarafrontiere.ro
tel.: 0727 866 673
www.scoaladeimprovizatie.ro


 

Spectacol

Va invitam duminica, 6 mai, ora 19:30 la un nou spectacol interactiv si distractiv marca ImproFun. ImproFun este prima trupa  alcatuita din improvizatori amatori antrenati la Scoala de Improvizatie.

 

Intrare: 15 lei
Adresa: Clubul Taranului (in incinta M.T.R) –  Bd. Kiseleff nr. 3 (intrarea Monetariei)
Rezervari: 021.310.80.48

 


Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s