Uncategorized

Ora demonstrativa de balet, pentru copii!

Evenimente TFF in perioada urmatoare:

1. Ora demonstrativa de balet, gratuita, pentru copii – 26 octombrie

2. Cursuri de balet pentru adulti si copii – incepand cu 26 octombrie

3. Spectacol ImproFUN – 28 octombrie

4. Cursuri de improvizatie pentru adulti – incepand cu 31 octombrie

 

 ORA DEMONSTRATIVA DE BALET, PENTRU COPII

Vineri, 26 octombrie, intre orele 18:00-19:00, toti copiii care vor sa invete balet, fie ca sunt la nivel incepator sau nu, sunt asteptati la ora demonstrativa, gratuita, de balet! Profesor va fi dna. Consuella Craciun.

 

CURSURI DE BALET PENTRU COPII SI ADULTI

Program:

Adulti: incepand cu 26 octombrie, in fiecare vineri, in intervalul orar 19:00-21:00

Copii: incepand cu 30 octombrie, in fiecare marti si vineri, intre orele 18:00-19:00

PROFESORI COORDONATORI SI COREGRAFI:

Copii: Consuella Craciun

Adulti: Traian Vlas

SPECTACOL IMPROFUN

Doriti sa petreceti seara de dumnica distrandu-va la un spectacol de improvizatie? Va asteptam pe 28 octombrie, ora 19:30 la Clubul Taranului. ImproFUN este prima trupa  alcatuita din improvizatori amatori. ImproFUN: de fiecare data altfel!

 Intrare: 10 lei (reducere 50% pentru cursantii Scolii)
Adresa: Clubul Taranului (in incinta M.T.R) –  Bd. Kiseleff nr. 3 (intrarea Monetariei)
Rezervari: 021.310.80.48

 

CURSURI DE IMPROVIZATIE PENTRU ADULTI

Introducere in improvizatie: cursurile vor incepe pe 31 octombrie, cele 4 intalniri avand loc miercurea in intervalul 18:00 – 20:00.

Improvizatia este abilitatea prin care iti poti accesa rapid creativitatea in situatii neprevazute. Cursurile ajuta la dezvoltarea spontaneitatii, imaginatiei, intuitiei si flexibilitatii, a gandirii pozitive, precum si la cresterea increderii in sine si consolidarea relatiilor cu cei din jur. Toate acestea se petrec într-un mediu distractiv, lipsit de concurenta, in care fiecare isi poate explora latura artistica.

 

CURSURI DE IMPROVIZATIE PENTRU COPII (6 – 9, 10 – 13 ANI)

Cursurile sunt organizate sambata, incepand cu 3 noiembrie, pe parcursul a 4 intalniri. Cursul pentru grupa de varsta 6 – 9 ani se desfasoara intre orele 11:00 – 13:00 iar iar cel pentru grupa de varsta 10 – 13 ani, intre orele 13:00 – 15:00.

 

Improvizatia este o metoda prin care copiii invata, prin joc, sa se asculte reciproc, sa colaboreze, sa creeze impreuna povestiri, scene sau discursuri. Cursurile sunt o alternativa ce imbina educatia cu distractia. Copiii isi dezvolta creativitatea si isi petrec timpul liber intr-un cadru placut, de invatare alternativa si non-formala.

Cursurile sunt coordonate de Mihaela Sirbu.
Mihaela Sirbu este actrita de teatru si film, lect. univ. dr. la Catedra de Arta Actorului a U.N.A.T.C si fondatoarea Teatrului Fara Frontiere. Din 2003 preda Arta Actorului la UNATC, dar si la Athanor Akademie din Germania, condusa de prof. David Esrig, precum si improvizatie, fiind specializata in metoda Keith Johnstone.

 

Cost: 150 lei

Locatie: Bd. Hristo Botev nr. 7

Contact/ info/ inscrieri:

tff@teatrulfarafrontiere.ro
tel.: 0727 866 673
www.scoaladeimprovizatie.ro

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s