Uncategorized

„Tabara” de teatru si ceramica in inima capitalei :)

In perioada 8-12 iulie Teatrul Fara Frontiere organizeaza cursuri intensive de actorie, improvizatie teatrala si ceramica, pentru copii.

Cui se adreseaza aceste cursuri? Oricarui copil cu varsta intre 6 si 12 ani, dornic sa se distreze si sa invete cat mai multe lucruri interesante.

Intre ce ore se vor desfasura? Cursurile vor incepe la ora 9:00 si se vor incheia la orele 16:00 si vor cuprinde o pauza de masa.

Care este pretul? Costul este de 400 lei/ cursant. De retinut ca daca inscrieti minim 2 copii aveti  reducere si se achita 350 lei/ cursant.

La sfarsitul cursului de ceramica fiecare copil va primi un obiect ars in cuptor.

Profesori:

Improvizatie teatralaMihaela Sirbu

Este actrita de teatru si film. A jucat roluri principale in filmele „Tatal fantoma” de Lucian Georgescu si „Toata lumea din familia noastra” de Radu Jude pentru care a obtinut premii de interpretare la Gala Gopo, Festivalul Entrevues de la Belfort, Franta si din partea Uniunii Cinematografice din Romania (UCIN).

Este fondatoarea si directoarea Teatrului Fara Frontiere (1996)si a Scolii de Improvizatie.

Din 2003 a predat improvizatie pentru actori profesionisti (UNATC, Teatrul National Tirgu Mures, Teatrul Municipal Baia Mare), copii (Teatrul Ion Creanga, Liceul Cosbuc, Scoala Tudor Arghezi) si adulti, in cadrul Scolii de Improvizatie si in cadrul multor workshop-uri adresate corporatiilor.

TeatruArabela Neazi

Este din 2000 actrita la Teatrul Evreiesc de Stat Bucuresti. Si-a inceput activitatea pedagogica in 1998, lucrand cu: Fundatia ”Sigma Art”, Compania de Artisti “Dorian’s Art”, Teatrul Fara Frontiere. Colaborareaza cu Teatrul Act la spectacole pentru si cu copii ai străzii (O.U. Concordia).

A  participat la workshop-uri internationale pentru insusirea metodei “Augusto Boal – Teatru Forum” tinute in Marea Britanie, Portugalia, Iugoslavia, Bulgaria. De-a lungul anilor a primit numeroase premii la Festivalul Naţional de Teatru pentru Elevi „George Constantin”

CeramicaBianca Boeroiu

Este  cunoscuta ca artista ceramista din noua generatie iar acum reprezinta un nume de luat in seama si in cinematografia din Romania.  Cel de-al doilea film in care a lucrat, “Loverboy”, in regia lui Catalin Mitulescu, i-a adus o nominalizare la premiile Gopo. Lucrarile sale au fost expuse atat in tara  cat si peste hotare. Coordoneaza cercul de ceramica de la Palatului National al Copiilor.

Inscrierile se pot face la telefon 0727.866.673 sau pe  e-mail: tff@teatrulfarafrontiere.ro.

Locatie: Bd. Hristo Botev nr. 7 (in zona Pietei Rosetti)

Data limita pentru inscriere este  5 iulie.

Va asteptam asadar! 

 

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s