Uncategorized

Improvizatia se intoarce!

Incepand cu 11 septembrie, Teatrul Fara Frontiere revine cu noi cursuri. Vom organiza pe parcursul acestui an, cursuri de improvizatie pentru copii si adulti, cursuri de dictie si de balet, dar si spectacolele de improvizatie cu care deja v-ati obisnuit, la Clubul Taranului. Va asteptam cu placere, atat ca si cursanti ai nostri, cat si la spectacole.

Primele cursuri:

Introducere in improvizatie: va  incepe pe 17 septembrie, cele 4 intalniri avand loc martea, in intervalul orar 20:00 – 22:00.

Pentru cei care au mai fost cursanti ai TFF, cursurile de improvizatie reincep  pe 11 septembrie. Cele 4 sedinte vor fi miercurea, orele 20:00-22:00.

Improvizatia este abilitatea prin care iti poti accesa rapid creativitatea in situatii neprevazute. Cursurile ajuta la dezvoltarea spontaneitatii, imaginatiei, intuitiei si flexibilitatii, a gandirii pozitive, precum si la cresterea increderii in sine si consolidarea relatiilor cu cei din jur. Toate acestea se petrec într-un mediu distractiv, lipsit de concurenta, in care fiecare isi poate explora latura artistica.

Inscrierile se pot face la telefon 0727.866.673 sau pe e-mail: tff@teatrulfarafrontiere.ro

Va asteptam!

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s