Uncategorized

Improvizatie teatrala cu Mihaela Sirbu! Gratis!

Sambata, 28 septembrie, intre orele 12:00-14:00, la Teatrul de Comedie – Sala Mare, in cadrul Festivalul National de Improvizatie „Impro!”, va puteti familiariza cu tehnici de improvizatie teatrala. Workshopul este sustinut de Mihaela Sirbu si participarea este gratuita.

Veniti!

Mihaela Sirbu este lect. univ. UNATC si a infiintat prima  Scoala de Improvizatie din Romania. Este fondatoarea si directoarea Teatrului Fara Frontiere (1996) in cadrul caruia a predat improvizatie, a jucat si regizat. A interpretat numeroase roluri in teatru, fiind atrasa mai ales de dramaturgia contemporana si remarcandu-se prin rolurile din piesele lui Neil LaBute la Teatrul Act. A facut parte din prima trupa de improvizatie din tara: IMPROSHOW si a jucat in primul spectacol de teatru sport la Sala Rapsodia. Din 2003 preda improvizatie pentru actori profesionisti (UNATC, Teatrul National Tirgu Mures), copii (Teatrul Ion Creanga, Liceul Cosbuc, Scoala Tudor Arghezi, obtinand numeroase premii) si adulti, in cadrul Scolii de Improvizatie Teatrul Fara Frontiere sau in cadrul unor workshop-uri adresate corporatiilor.

Va asteptam sa improvizam!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s