anunt, Copii, Cursuri, Improvizatie

Curs intensiv de teatru si improvizatie, pentru copii

In perioada 30 iunie-4 iulie 2014,  organizam un curs intensiv de improvizatie  teatrala si actorie, pentru copii.

Cui se adreseaza acest curs? Oricarui copil cu varsta intre 6 si 12 ani, dornic sa se distreze si sa invete cat mai multe lucruri interesante.

Intre ce ore se va desfasura? Cursul va incepe la ora 10:00 si se va incheia la orele 14:30.

Care este pretul? 300 lei/ cursant.

Profesori:

Improvizatie teatrala – Mihaela Sirbu

Este actrita de teatru si film. A jucat roluri principale in filmele “Tatal fantoma” de Lucian Georgescu si “Toata lumea din familia noastra” de Radu Jude pentru care a obtinut premii de interpretare la Gala Gopo, Festivalul Entrevues de la Belfort, Franta si din partea Uniunii Cinematografice din Romania (UCIN).

Este fondatoarea si directoarea Teatrului Fara Frontiere (1996)si a Scolii de Improvizatie.

Din 2003 a predat improvizatie pentru actori profesionisti (UNATC, Teatrul National Tirgu Mures, Teatrul Municipal Baia Mare), copii (Teatrul Ion Creanga, Liceul Cosbuc, Scoala Tudor Arghezi) si adulti, in cadrul Scolii de Improvizatie si in cadrul multor workshop-uri adresate corporatiilor.

Teatru – Arabela Neazi

Este din 2000 actrita la Teatrul Evreiesc de Stat Bucuresti. Si-a inceput activitatea pedagogica in 1998, lucrand cu: Fundatia ”Sigma Art”, Compania de Artisti “Dorian’s Art”, Teatrul Fara Frontiere. Colaborareaza cu Teatrul Act la spectacole pentru si cu copii ai străzii (O.U. Concordia).

A  participat la workshop-uri internationale pentru insusirea metodei “Augusto Boal – Teatru Forum” tinute in Marea Britanie, Portugalia, Iugoslavia, Bulgaria. De-a lungul anilor a primit numeroase premii la Festivalul Naţional de Teatru pentru Elevi „George Constantin”.

 

Ii asteptam pe cei mici cu mult drag! 🙂

 

Inscrierile se pot face la telefon 0727.866.673 sau pe  e-mailtff@teatrulfarafrontiere.ro

Locatie: Bd. Hristo Botev nr. 7 (in zona Pietei Rosetti)

Data limita pentru inscriere este  27 iunie.

 

copiii

 

 

 

 

 

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s