afla ce e improvizatia, anunt, Cursuri, Improvizatie, Uncategorized

Curs Introducere in Improvizatie

Vino sa iti descoperi noi valente ale personalitatii, sa te destinzi si sa razi alaturi de echipa celei mai vechi Scoali de Improvizatie din Romania!
In luna februarie sarbatorim impreuna 10 ani de existenta la Muzeul Taranului Roman!

Te asteptam sa te inscrii intr-o noua grupa a cursului Introducere in Improvizatie, care va incepe miercuri, 28 februarie 2018 si se va desfasura pe parcursul a 12 saptamani (modul intreg), intre orele 20:00-22:00. El poate fi apoi continuat prin cursul Arta Improvizatiei.

Te inscrii la telefon 0727.866. 673 sau pe e-mail, tff@teatrulfarafrontiere.ro.

Locul se rezerva pe baza unui avans de 50 lei care se achita pana pe 12 februarie.

Investitia este de 750 lei, platibili in rate, la pret de 250 lei/rata sau toate cele 12 la inceputul cursului cu 675 lei, pentru a beneficia de reducere de 10%.

Acest curs te va ajuta sa descoperi si sa dezvolti abilitati pe care in viata de zi cu zi nu ai nici timpul si nici mediul sa le testezi. Este 100% interactiv si se bazeaza pe exercitii tipice si practice de teatru de improvizatie.

Cursul se adreseaza celor care vor sa-si dezvolte urmatoarele abilitati:

• Creativitatea
  • Increderea in sine
  • Acceptarea
  • Depasirea unor temeri (ex. Frica de a vorbi in fata unui grup)
  • Memoria
  • Flexibilitatea
  • Increderea si dorinta de colaborare in cadrul unui grup
  • Spontaneitatea
  • Maiestria de a conduce si de a te lasa condus
  • Abilitati actoricesti

Acest curs poate avea niste urmari benefice si practice in viata dumneavoastra profesionala:

• vei optimiza timpul de a gasi solutii la provocarile de zi cu zi
  • vei avea siguranta in opiniile tale
  • vei relationa mult mai usor cu acei colegi mai putin placuti tie
  • vei ceda mai usor sau vei prelua initiativa atunci cand e necesar

Improvizatia este abilitatea prin care iti poti accesa rapid creativitatea in situatii neprevazute. Cursurile ajuta la dezvoltarea spontaneitatii, imaginatiei, intuitiei si flexibilitatii, a gandirii pozitive, precum si la cresterea increderii in sine si consolidarea relatiilor cu cei din jur. Toate acestea se petrec într-un mediu distractiv, lipsit de concurenta, in care fiecare isi poate explora latura artistica.

Toate cursurile de improvizatie sunt sustinute de o echipa de actori profesionisti, cu experienta in pedagogie, condusa de Mihaela Sirbu.

Mihaela Sirbu este actrita de teatru si film, lect. univ. dr. la Catedra de Arta Actorului a U.N.A.T.C si fondatoarea Teatrului Fara Frontiere si a Scolii de Improvizatie. Preda Arta Actorului la UNATC, dar si la Athanor Akademie din Germania, condusa de prof. David Esrig, precum si improvizatie, fiind specializata in metoda Keith Johnstone. Are o experienta pedagogica in improvizatie de peste 10 ani, lucrind cu actori si studenti, si fiind prima care a introdus in Romania cursuri de improvizatie dedicate persoanelor care vor sa beneficieze de educatie teatrala, fara a fi actori. A lucrat cu peste 1500 de oameni si a format zeci de improvizatori din Bucuresti si din tara.

Adresa: Bd. Hristo Botev nr. 7, etaj 1, sect. 3

Reclame

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare /  Schimbă )